Kardinal Bozcaada MINIA

Spor, Açıkhava

Windsurf, Kitesurf

Bozcaada’da genellikle rüzgarlı olan kuzeydeki Çayır Mevkii, profesyonel rüzgar sörfü ve kitesurf yapanlar için çok uygun bir ortam. Güneydeki Ayazma Paljı’nda ise yaz sezonu boyunca başlangıç seviyesinde sörf dersleri veriliyor. 3 günlük paket dersleri alarak sörfe giriş yapabilir ve rüzgar sörfünün keyfini amatör olarak hissedebilirsiniz. Ayrıca kitesurf yapmak için de hem Ayazma hem de Çayır koyu oldukça uygun parkurlar.

Yürüyüş, Bisiklet

Ada merkezinden kısa bir yürüyüşle Ada’nın en yüksek tepesi olan Göztepe’ye çıktığınızda bütün Bozcaada ve komşu adalar, Limni ve Gökçeada, manzaralarıyla size eşlik ediyor. Göztepe’nin eşsiz manzarası size birçok fotoğraf karesi verecek; yapacağınız yürüyüş Ada coğrafyasını tanımanızı kolaylaştıracaktır.

Bozcaada fazla engebeli olmayan yapısıyla yürüyüş yapmak ve bisiklet kullanmak için ideal bir yer. Anayollardan sapılan toprak yollar, sizi keşfe çıkaracak rotalar… Hiç tereddüt etmeden girin toprak yollara. Bağlar arasından ilerleyin, eski damlarda mola verin, geleneksel yöntemlerle ekilmiş eski bağların kokusunu içinizde hissedin.